Firma windykacyjna, zajmuje się legalnym odzyskaniem długów, w takiej firmie pracuje kilka lub kilkanaście osób, którzy dostają zadanie odzyskać dług na przykład nie zapłacone alimenty, lub niespłacenie kredytu. Komornicy mogą zabrać wyłącznie rzeczy materialne, rzeczy emocjonalne lub rzeczy niskiej wartości nie są zabierane.

Jakie komornicy mają prawo? Co mogą zabrać?

monety 5, 1, 2 złotoweKomornicy nie mogą używać siły. Eksmisje, które są przeprowadzone pokojowo, nie wymagają pomocy policji, ochrony. Lecz, gdy osoba która musi zostać eksmitowana, nie chce opuścić pokojowo lokalu, wtedy są wzywane służby porządkowe i oni dokonują wyprowadzki.

Wracając do tego co mogą zabrać komornicy, jeśli chodzi o na przykład telewizor, wygląda tak, że telewizor kolorowy może być zabrany, lecz czarno – biały nie ma praktycznie żadnej wartości, dlatego zabierany nie jest. Następną rzeczą jest lodówka.

Czy komornicy mogą zabrać lodówkę?

Komornik sądowy może zabrać lodówkę która jest lepsza, droższa na przykład za 10 tysięcy, wtedy taką się zabiera i kupuje tańszą. A typowo taniej lodówki się nie zabiera. Tak samo z kuchenką i innym sprzętem w kuchni, czy też toaletą.

Czy z komornikiem da się dojść do porozumienia?

Bardzo często mówi się, że komornicy są złodziejami i bezdusznymi ludźmi, lecz to nie jest prawdą, z komornikiem zawsze można dojść do porozumienia, należy jednak podać konkretną ofertę, na przykład: “będę oddawał 1000 zł na miesiącmsc” – natomiast komornik musi wtedy wziąć coś jako zabezpieczenie.

Zadanie komornika w skrócie polega na tym, aby wyegzekwować pieniądze dla wierzyciela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *